Google Ara Çağrı Filmi izle full (İslamiyetin Doğuşu) – Dini Filmler

Ekleyen filmizle Eklenme Tarihi 19 Temmuz 2012 YoRuM YaZ
FİLMİ İZLE'DİKTEN SONRA LÜTFEN SAYFANIN EN ALTINA İNİP 10 - 15 SANİYENİZİ AYIRARAK YORUM YAPINIZ. YORUMLARINIZ BİZİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ. ÇALIŞMAYAN FİLMLERİ YORUM YAPARAK BİZE BİLDİRİRSENİZ SEVİNİRİZ.


Film Bilgileri

Dünya da yapılmış bazı filmler vardır ya hani mükemmel olduğu için üzerine bir daha o konuda film yapılmaz, işte Çağrı filmi de o tür bir filmdir. 1977 senesinde çekilmiş olsa da günümüzde o başarıyı yakalayacak, izleyenler üzerinde o etkiyi bırakabilecek bir yapım olması çok zor. Defalarca izlemiş olsanız da her izlediğinizde yeniden tüyleri diken diken eden bir büyüsü var Çağrı Filminin. Şundan çok eminim sitemiz üzerinden online Çağrı filmini izlemek isteyenler daha önce defalarca bu filmi izlemişlerdir. Hem içerik olarak hem de İslamiyete uygun anlamda çekilmiş olması açısından Müslümanlar arasında itibar kazanmış ve benimsenmiş bir filmdir Çağrı. Peygamber Efendimiz Muhammed (S.A.V)’ in sureti ve sesi taklit edilmeden yapılmış olan Çağrı filmi her Müslümanca kabul görmüş ve sevilerek izlenmiştir ve izlenecektirde. Peygamber Efendimizin amcası Hazreti Hamza rolünde oynayan Anthony Quinn mükemmel bir oyunculuk örneği sergileyerek o yıllarda oyunculuk kariyerinde zirve yapmıştır.

 

Çağrı filmi izle

Çağrı Türçe full izle

 

Çağrı Filminin özetine değinecek olursak; Hazreti Muhammed (S.A.V.)’ e Peygamberlik gelmeden cahiliye döneminden başlayıp, İslamiyetin yayılışına kadar geniş bir yelpazeyi kapsıyor film. İslamiyet gelmeden önce ki Arap Yarımadasında ki yaşamı, dini inanışları, ticari hayatı konu alarak başlayan film, Peygamber Efendimize Peygamberliğin müjdelenmesi, son hak din olan İslamiyetin gelmesi, Cebrail Aleyhisselam aracılığı ile Kur’an ayetlerinin inmeye başlaması, ilk zamanlarda Müslümanların ve Peygamber efendimizin sıkıntı çekmesi, sıkıntıların atlatılması ve Müslümanlığı insanlara anlatabilmek için verilen mücadeleler, gayri müslimler ile yapılan mücadele ve savaşlar, İslamın galibiyeti ve tüm dünya ya tebliğ edilmesi ile sonlanıyor. Çağrı filmi daha ilk dakikalardan kendine bağlayıp, alıp götüren cinsten bir filmdir. Çağrı izlememiş olanlar için diyorum bu filmi mutlaka izlemelisiniz. Çağrı filmi izlemiş olanlara zaten birşey demiyoruz, onlar kendileri tekrar tekrar izlerler. Mübarek Ramazan ayına girdiğimiz bugün de Ramazan ayınızı kutlar, Çağrı İslamiyetin Doğuşu filmi izlerken de keyifli seyirler dileriz.


Bir önceki filmimiz olan Das Boot Türkçe altyazılı HD izle filmimizi izleyebilirsiniz.

IMDB Puanı

:

9.10

Yönetmen Adı

:

Moustapha Akkad

Yapım Yılı

:

1977 – Fas, Kuveyt, Lübnan, Pakistan, İngiltere

Senaryo

:

Tewfik El-Hakim, A.b. Jawdat El-sahhar, H.A.L. Craig, Mohammad Ali Maher, A.b. Rahman El-sharkawi

Oyuncular

:

Anthony Quinn, Irene Papas, Johnny Sekka, Michael Forest, Michael Ansara, Richard Johnson, Rosalie Crutchley, André Morell, Bruno Barnabe, John Bennett, Nicolas Amer

Filmin Süresi

:

170 dk.

İzlenme: 14.043 kere izlendi

Benzer Filmler

Yorum Yap

Reklamı Gizle
Reklamı Gizle
Sitemap